Dacia Duster bekeken!

Maandag 22 maart 2010, 23:15u door Peter in Nieuws
Dacia Duster in ZwaagNaar aanleiding van het artikeltje op www.daciamodellen.nl over de aanwezigheid van de eerste (en enige?) Dacia Duster in Nederland op een campingbeurs in Noord-Holland besloten we impulsief te gaan kijken. Deze kans konden we natuurlijk niet laten liggen!

Van de foto's is het toch altijd moeilijk oordelen, maar ik kan je zeggen: het is een plaatje. Waar hij op de foto's al oogt als een stoere robuuste auto, doet hij in het echt zijn SUV predicaat eer aan. Hij is duidelijk herkenbaar als een Dacia en je ziet bepaalde trekjes van zijn grote Nissan broer.

Van binnen bekeken is het dashboard vrijwel één op één overgenomen van de MCV en Sandero. De bekleding is anders maar lijkt wel erg op de Lauréate bekleding uit de andere Dacia's, zwart met een lichtgrijs accent er doorheen. Het interieur is sowieso erg zwart. Dit past wel bij zijn stoere uitstraling. Deze versie is een Lauréate en heeft daarom bruinachtige panelen op het dashboard. Je mag het niet het mooiste materiaal noemen, maar storend is het zeker niet. De stoelen lijken wat groter, en ze zitten in ieder geval goed. De hoge zitpositie is geweldig en ook het zicht rondom lijkt in orde. De achterpassagiers hebben niet overdreven veel beenruimte (aan hoofdruimte geen gebrek), maar het is voldoende voor drie volwassenen. Zeker als je bedenkt dat veel auto's uit duurdere segmenten er op dat vlak bekaaider vanaf komen. Ook is er gelukkig weer gekozen voor de 'komma-vormige' hoofdsteun achter in het midden, zodat je als bestuurder goed naar achter kan kijken als deze naar beneden is geschoven. Verder valt aan de binnenkant op dat hij een grote koffer ruimte heeft met een vlakke laadvloer. De afdekhoes doet echter een beetje goedkoop aan en staat niet echt strak. Ze hebben er bij deze afdekhoes slim voor gekozen om hem ook in het midden te kunnen afhangen. Een simpele constructie wat ervoor zorgt dat je makkelijk kan inladen, zonder de hoes eruit te hoeven halen. De gordel voor de middelste persoon hangt net zoals bij de andere Dacia's tegen het dak in de kofferruimte, nu echter zonder het bekende magneetje om hem uit het zicht te houden.

Dashboard van de Dacia Duster

De buitenkant is stoer vormgegeven zonder afwijkende belijningen. Hij is duidelijk in evenwicht. De tekenaars hebben hier serieus goed werk geleverd. Zoals gezegd is er gekeken naar de Nissan broers. Wat natuurlijk niet vreemd is, want daar zit de expertise op SUV gebied binnen de Renault-group. Dit is vooral goed te zien aan de achterkant. De achterruit is niet simpelweg rechthoekig gelijnd maar is afgehoekt aan de beide onderkanten. Dit style-element is ook te zien op de Nissan Pathfinder. Zie in dit zelfde voorbeeld ook de dakrails. Overigens is bij de achterlichten niet voor de simpele weg gekozen. Ze lopen fictief door in de carrosserie.

Achterzijde van de Dacia Duster

Voorzijde van de Dacia Duster

Onder de auto hangt een volwaardig reservewiel en de auto staat op een bekend merk banden net als bij de Sandero's het geval is (dus niet de Barums van de MCV). Omdat het een SUV betreft is er gekozen voor M + S banden (geschikt voor modder en sneeuw). In tegenstelling tot de Stepway zitten er op de (vijfgaats) lichtmetalen velgen van de Duster wel logo's van Dacia. De motorkap heeft in zijn vormgeving wat weg van de nieuwe Mégane, waar een soort gestroomlijnde verhoging in verwerkt zit. Het front is door de stompe neus niet van alle posities even fotogeniek; in het echt klopt het echter allemaal precies. Jammer dat er geen Xenon leverbaar is, want dan gaan ze op de linkerbaan zeker weten aan de kant met dit stoere voorkomen.

Onder de motorkap van de Dacia Duster

Onder de motorkap vinden we de bekende 1.6 16v van Renault met bij benadering 110 pk's. Mijns inziens een slimme keus. Hij is hiermee duidelijk niet overgemotoriseerd, maar het is gewoonweg niet meer te verkopen om met zware motoren aan te komen in de huidige markt situatie (lees: zwakke economie en de heersende milieu-'hype'). Daarnaast zou het de auto alleen maar duurder maken in aanschaf en dagelijks gebruik. Deze motor past dus gewoon bij Dacia. Opvallend detail is dat de motorkap omhoog wordt gehouden door een gasveer. En dat is echt uniek, zeker als je in ogenschouw neemt dat een chique auto als de nieuwe Renault Laguna dit niet heeft. Onder de motorkap vinden we geen isolatiemateriaal tegen de bovenkant. Wel is weer een bodem beschermplaat te zien, wat zijn Roemeense roots verklapt. Al kan ik vandaag de dag natuurlijk niet spreken over hoe keurig de Nederlandse wegen erbij liggen.

Peter naast de Dacia Duster

Als laatste zou ik over de buitenkant nog kwijt willen dat de uitgeklopte wielkasten hem goed staan, er achter het tankklepje voldoende ruimte is voor de vuldop van de eventuele LPG-installatie (dus hoogstwaarschijnlijk geen dop op de bumper), de lichtmetalen velgen goed passen bij de auto en dat zwart ook een uitstekend kleur is voor de Duster.
Al met al was het de rit van drie uur voor een half uurtje Duster bewonderen meer dan waard!
9 reacties
Naar boven

Avatar van Joost (JP)
dinsdag 23 maart 2010, 11:39u door Joost (JP) (Redactie Daciast.nl)1

Ziet er allemaal mooi uit. Hoop binnenkort de Duster ook te kunnen bewonderen. Nu nog een goede inruilprijs zien te krijgen voor mijn MCV!

Joost Daciast pray


Naar boven

Avatar van Lien78
dinsdag 23 maart 2010, 22:28u door Lien782

Dankje voor je verhaal en foto's. Ziet er goed uit, en doet me verlangen naar juni/juli, wanneer mijn eigen Duster arriveert!


Naar boven

Avatar van 1310TLX
woensdag 24 maart 2010, 17:23u door 1310TLX3

Hele mooie auto, en gelukkig ook met lederen bekleding te leveren!

Maar ik blijf het toch bij mijn oude 1310 TLX houden oops


Naar boven

Avatar van Marcel luijten
maandag 5 april 2010, 12:59u door Marcel luijten4

Ben sinds drie jaar Dacia rijder , en heb nu een MCV 7 zitter,

1.6 motor 8klepper, en heb er in twee jaar 40000 km mee gereden.

Kan alleen maar zeggen dat ik erg tevreden ben,totaal niets geen problemen gehad in die 40000 km.

Daarom heb ik hem ook met goed vertrouwen ingeruild voor de Dacia Duster.

Ongezien, zoveel vertrouwen heb ik inmiddels wel in het merk gekregen

Alleen hoop ik dat de levertijd wel iets korter is als van de MCV, want daar heb ik een vol jaar op moeten wachten.

En nu maar wachten op de proefrit.


Naar boven

Avatar van Mike
maandag 5 april 2010, 15:15u door Mike (Redactie Daciast.nl)5

Gefeliciteerd Marcel! Welke kleur en uitvoering heb je besteld?


Naar boven

Avatar van Jan
dinsdag 6 april 2010, 13:51u door Jan6

Wat is hij mooi in het zwart.

Maar hopen dat hij gauw geleverd word

En ik hem kan op halen bij de dealer


Naar boven

Avatar van Roland
vrijdag 16 april 2010, 12:38u door Roland7

Offerte én proefrit aangevraagd. Kreeg 8.500 eu terug voor mijn MCV 1.6. 16 v 7 zitter Lauréate. denk

Eerst maar eens wachten op de 22e.... Maar de kans is groot...


Naar boven

Avatar van Joost (JP)
vrijdag 16 april 2010, 17:26u door Joost (JP) (Redactie Daciast.nl)8

Roland van welk bouwjaar is jouw inruilwagen en hoeveel kilometers heeft die gereden? Daciast


Naar boven

Avatar van Roland
zondag 2 mei 2010, 12:15u door Roland9

Hallo Joost! De mijne is uit november 2007, en heeft 46.000 km op de teller. Duster is inmiddels besteld bij VKV Rotterdam! Levering verwacht 15 augustus...


Naar boven

Reageer

Je moet geregistreerd en ingelogd zijn om te kunnen reageren.

Dacia Club Nederland - Wordt ook lid!
Als lid van Dacia Club Nederland krijg je o.a. korting bij:
Car Profession Vroemparts Duinrell Rijssens Museum / Internationaal Brandweermuseum Trendy Auto

Inloggen

Inlognaam
Wachtwoord
Geen inlognaam? RegistreerWachtwoord vergeten?

Laatste reacties

suske
31 jan '12, 20:38
ESP beschikbaar op Duster benzine-uitvoering
 
Jake
29 jan '12, 15:29
De Dacia van Jake
 
peterstupers
27 jan '12, 21:53
Afscheid van de Dacia Logan MCV
 
@ddie
15 jan '12, 23:29
Afscheid van de Dacia Logan MCV
 
peterstupers
11 jan '12, 21:29
Afscheid van de Dacia Logan MCV
 
@ddie
3 jan '12, 23:11
Afscheid van de Dacia Logan MCV
 
peterstupers
3 jan '12, 20:35
Afscheid van de Dacia Logan MCV
 
Patrick
31 dec '11, 15:49
De Dacia van Patrick
 
Henk48
31 dec '11, 09:57
De Dacia van Patrick
 
Patrick
29 dec '11, 16:58
De Dacia van Patrick

Laatste Dacia's

Dacia van Jake - IMG_0412.jpg
Dacia van roni - 4827331_2b.jpg
Dacia van Ed en Sylvia - 2012-01-16 17.02.41.jpg
Dacia van Ed en Sylvia - 2012-01-16 17.03.07.jpg
Dacia van Frans1969 - L200_SDC11070.jpg
Dacia van Frans1969 - L200_SDC11069.jpg
Dacia van Frans1969 - L200_SDC11062.jpg
Dacia van peter roof - HPIM0672.jpg
Dacia van @ddie - CIMG4187.jpg




Op het Prikbord...

h.smit1946@hotmail.nl
9 feb '12, 00:05
tunen dacia
 
Adriaan
7 feb '12, 23:38
Jippieeee sneeuw!!
 
dacia
3 feb '12, 12:21
gekocht
 
AdriaanH
8 feb '12, 16:00
Sandero 1.4MPI LPG kleppenprobleem?
 
harry
2 feb '12, 11:29
stuurbekrachtiging zoemend geluid
 
Hdi
2 feb '12, 20:33
Mistlamp gaat automatisch aan.
 
erikvanbuiten
30 jan '12, 20:53
MCV Logan
 
webmaster dacia
28 jan '12, 15:17
Test Dacia Duster 1.5 dCi 4x4 op caravantrekker.nl
 
h.smit1946@hotmail.nl
28 jan '12, 18:16
bpm
 
Arno vd Veer
31 jan '12, 19:42
Remblokken
 
Startpagina



Mede mogelijk door...

Daciast.nl wordt mede mogelijk gemaakt door:

Wizards Of Oz
Wizards Of Oz
Webhosting en webdesign

Bochane Dacia Store
De Bochane Dacia store
De 1e Dacia store van Nederland


XHTML gevalideerd CSS gevalideerd
RSS nieuwsfeed Atom nieuwsfeed